Małgorzata Kidawa-Błońska zwraca uwagę, że dzięki Donaldowi Tuskowi Platforma stała się partią przewidywalną. Mamy nową przewodniczącą, mamy przyjęte plany i zadania na najbliższe lata - mówi i dodaje, że Donald Tusk odchodzi po serii wygranych kampanii wyborczych, zostawia Polskę dobrze ocenianą na świecie i w dobrej kondycji gospodarczej. 

Podobnie o dokonaniach ustępującego przewodniczącego PO mówi szef klubu parlamentarnego Rafał Grupiński. Dodaje, że przekazał wiele doświadczeń i spraw swojej następczyni - premier Ewie Kopacz.

Partia jest świetnie zorganizowana, teraz trzeba tylko kobiecej ręki, żeby to wszystko ładnie poukładać - mówi minister sportu Andrzej Biernat. Poważniej dodaje, że Platforma ma teraz lidera o innej wrażliwości i z innym podejściem do życia publicznego.

Donald Tusk kierował Platformą Obywatelską od 2003 roku. Pod jego przywództwem partia zanotowała 7 wyborczych zwycięstw. W 2011 roku po raz pierwszy w historii Platforma utrzymała władzę na kolejną kadencję, a Donald Tusk zachował stanowisko premiera. 1 grudnia rozpocznie pracę przewodniczącego Rady Europejskiej.