- Zachowujemy mobilizację wszystkich służb i podtrzymujemy wszystkie podjęte środki bezpieczeństwa wprowadzone przez premiera w ostatnich dniach i wzmacniamy je by zapewnić dodatkową ochronę pewnej liczbie instytucji i miejsc kultu - mówił minister. I tak zgodnie z decyzją prezydenta do ochrony poza już zaangażowanymi siłami zostanie oddelegowanych 320 żołnierzy. 

Szef francuskiego MSW dodał, że służby specjalne prowadzą śledztwo w sprawie powiązań terrorystów i ich ewentualnych wspólników. 

Minister Cazeneuve powiedział także, że przedmiotem rozmów był także jutrzejszy Marsz Solidarności w Paryżu. Zapewnił, że wszelkie kroki zostały podjęte by ta manifestacja odbyła się w atmosferze skupienia i szacunku i miała zapewnione bezpieczeństwo.

W jutrzejszym marszu solidarności i jedności po dramatycznych wydarzeniach w Paryżu i okolicach swoją obecność zapowiedzieli między innymi liderzy Unii Europejskiej i kilku krajów członkowskich.  Kanclerz Niemiec, premierzy Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski, a także przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej - to tylko niektórzy z przywódców, którzy mają pojawić się na niedzielnej manifestacji.

CZYTAJ TEŻ: Spadochroniarze na ulicach Paryża. Miasto jak oblężona twierdza >>>