Najgorsza sytuacja jest w donieckim lotnisku, gdzie ukraińskie wojska są regularnie ostrzeliwane, w tym z wyrzutni Grad. Wojskom udało się ewakuować rannych, przede wszystkim ciężko. Sztab zapewnia, że - jeżeli będzie taka konieczność - zostanie wykorzystany transport lotniczy.

W sieci krąży film nakręcony dronem nad donieckim lotniskiem. Skala zniszczeń okazałego obiektu, który podziwiać można było jeszcze w czasie Euro2012, powala.

W położonej niedaleko Doniecka Awdijiwce, która pozostaje pod kontrolą Ukraińców, ostrzelano zakłady przemysłowe. Prace kombinatu wstrzymano. Nie jest to pierwszy atak w tej miejscowości w kończącym się tygodniu. Z kolei ługańscy bojówkarze ostrzelali z wyrzutni Grad Popasną. Jedna osoba zginęła, 4 trafiły do szpitali. Według miejscowych władz, separatyści celowali w obiekty cywilne.

Paweł Pieniążek, korespondent IAR publikuje zdjęcia z Doniecka na Twitterze:

Wieczorem oddano także trzy strzały w kierunku misji OBWE w okolicach wsi Czermałyk kontrolowanej przez Ukraińców. Nikt nie został ranny, obserwatorzy natychmiast odjechali. Nie wiadomo, kto odpowiada za atak.