Korwin-Mikke zachowuje się w sposób podobny do Macierewicza - powiedział Polskiemu Radiu Białystok Paweł Kukiz. Kandydat na prezydenta RP odniósł się do wtorkowej debaty, podczas której Janusz Korwin-Mikke przyznał, że wątpi w główny postulat Kukiza, czyli wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Janusz Korwin-Mikke nie dąży do naprawy Polski - powiedział Polskiemu Radiu Białystok Paweł Kukiz. Muzyk stwierdził, że Korwin- Mikke to człowiek systemu, który dąży do partycypacji we władzy, a nie naprawy Polski. Paweł Kukiz powiedział, że nie pierwszy raz Janusz Korwin-Mikke w kluczowym momencie zachowuje się nieobliczalnie. Paweł Kukiz dodał, że w takiej sytuacji najważniejsza jest prawda i ideały. Bez tego nie ma szans na zwycięstwo - podkreśla Kukiz.

Kandydat na prezydenta dodaje, że konsekwentnie będzie bronił Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Podstawowy problem to odpowiedzialność posła przed wyborcami, nawet jeśli o głosy wyborców miałaby walczyć tylko jedna partia. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz oburzony na Korwin-Mikkego. To koniec sojuszu>>>