Hołownia w niedzielnych wyborach prezydenckich uzyskał 13,87 proc. i zajął trzecie miejsce. B. kandydat na prezydenta zapowiedział w środę w III Programie Polskiego Radia, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, ale zrobi to "bez przyjemności".

Reklama

Trzaskowski pytany podczas briefingu w Szczecinku (Zachodniopomorskie) o to, czy będzie zabiegał o spotkanie z Szymonem Hołownią przed II turą wyborów, podkreślił, że "bardzo chętnie porozmawia z nim".

Jestem gotów jego propozycje przełożyć na język programowy, bo one zgadzają się z tym, co ja proponuję - zadeklarował Trzaskowski.

Porozmawiamy o programie, bo Hołownia skonstruował konkretną listę oczekiwań wobec mnie - mówił o wecie samorządowym, czyli o blokowaniu tych inicjatyw, które będą szkodziły samorządom. Mówił o wecie demokratycznym, czyli blokowaniu wszystkiego, co będzie naruszało konstytucję czy niezależność instytucji. Mówił o zielonym wecie, czyli wetowanie wszystkich rozwiązań naruszających środowisko naturalne i pogarszające walkę z ociepleniem klimatycznym. I tutaj absolutnie potwierdzam i zgadzam się - mówił.

Trzaskowski zaznaczył, że podobnie jak Hołownia uważa, "że kancelaria prezydenta powinna być niezależna, otwarta na bardzo wielu ludzi, którzy wykazali się działalnością społeczną i nie należą do partii politycznych".

Myślę, że taka rozmowa, którą razem zaplanujemy, mogłaby rozwiać wątpliwości i przyczynić się do tego, że Szymon Hołownia odda na mnie głos z większą satysfakcją - ocenił kandydat KO.

W środę o godz. 15.15 odbędzie się rozmowa Hołowni i Trzaskowskiego na temat czterech punktów minimum ponadpartyjnej prezydentury, które wczoraj ogłosił Hołownia. Transmisja będzie dostępna na ich profilach społecznościowych.