W czerwcu ub.r. Grupa Bauer wprowadziła kodeks zachowań, czyli standardy etyczne dla pracowników, klientów i partnerów. Pracownicy mogli informować o nieprawidłowościach w firmie, także anonimowo. Jak nieoficjalnie wiadomo, część zgłoszeń dotyczyła Marka Balawajdera. Bauer potwierdza w komunikacie, że były to "liczne informacje".

Reklama

- Wyniki postępowania wskazują, że nie potwierdziły się zarzuty mobbingu w rozumieniu kodeksu pracy. Miały jednak miejsce zachowania, które zostały uznane za naruszenie naszego kodeksu postępowania - podał w piątek wieczorem Maciej Brzozowski w oświadczeniu przesłanym Wirtualny Mediom.

Dodatkowo jesienią 2023 roku Oko.press opisało związki Balawajdera i radiostacji z Orlenem. Według serwisu, RMF FM miał promować koncern, w rewanżu Orlen kupował reklamy w rozgłośni oraz zatrudnił w słowackiej spółce zależnej żonę Balawajdera.

Marek Balawajder pracę w RMF FM rozpoczął w 1997 roku. Od grudnia 2011 roku był zastępcą dyrektora informacji, a stanowisko dyrektora informacji objął 1 września 2012 roku. Tworzył dział śledczy w RMF FM, ujawniał głośne afery w policji, był jednym z najważniejszych dziennikarzy radiowych.

Reklama