Synoptycy ostrzegają przez przymrozkami w ciągu najbliższych dni. Pojawią się kilku województwach - wynika z prognozy zagrożeń przedstawionej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Po południu wydane zostaną ostrzeżenia pierwszego stopnia. Gdzie temperatura spadnie poniżej zera?

ReklamaDzisiaj IMGW zapowiada wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: warmińsko-mazurskiego (powiaty: węgorzewski, gołdapski, giżycki, olecki, ełcki, piski) oraz podlaskiego (powiaty: suwalski, Suwałki, augustowski, grajewski).

Jutro także czekają nas przymrozki. Ostrzeżenie IMGW może dotyczyć województw: warmińsko-mazurskiego (powiaty: gołdapski, gołdapski, giżycki, olecki, ełcki, piski, mrągowski, szczycieński), podlaskiego i mazowieckiego (powiaty: żuromiński, mławski, ciechanowski, przasnyski, ostrołęcki, Ostrołęka, makowski, pułtuski, wyszkowski, ostrowski, sokołowski, węgrowski, siedlecki, Siedlce).

W niedzielę temperatura ma spaść poniżej zera w południowo-wschodniej części kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą obowiązywać w województwach: małopolskim (powiaty: tatrzański, nowotarski, suski, myślenicki, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz, gorlicki) oraz podkarpackim.

Prognoza pogody na 11 i 12 maja

Jak podaje IMGW w weekend ma być pogodnie, z temperaturami w dzień około 16-20°C, nad morzem chłodniej około 12°C. Nocami, zwłaszcza na północnym wschodzie, mogą pojawiać się przygruntowe przymrozki do około –2°C.

Piątek na północy kraju pochmurny z niewielkimi opadami deszczu. W sobotę głównie na południu i zachodzie niewielki deszcz, a na pozostałym obszarze pogodnie. W niedzielę niemal w całym kraju słoneczna pogoda, jedynie w rejonach podgórskich i w górach nieco więcej chmur i gdzieniegdzie może pokropić.