Przedstawiciele skrajnie prawicowych ugrupowań, ale także niektórzy tzw. przeciwnicy "korony" noszą przed sobą podczas demonstracji flagi wojenne Rzeszy lub wywieszają je przez okna w domach. Od poniedziałku będzie to w Bremie zakazane - wynika z komunikatu Senatu miasta.

Reklama

Do tej pory zakazane było tylko używanie flag Rzeszy ze swastyką, z lat od 1935 do 1945. Zakaz nie obejmował innych flag wojennych Rzeszy, coraz częściej używanych jako symbole ugrupowań prawicowych. "Senator ds. Wewnętrznych Bremy, Ulrich Maurer, domyka teraz tę lukę dekretem" - przekazuje "Spiegel".

Ustawa o policji zostanie uzupełniona o przepis, zakazujący publicznego wystawiania i używania także innych flag Rzeszy, nie tylko tych ze swastyką.

W Bremie i Bremerhaven zakazane sztandary mogą być po wejściu w życie nowego przepisu konfiskowane, a właściciele mogą być karani grzywną w wysokości do 1000 euro.

Reklama

Zgodnie z komunikatem używanie flag w miejscach publicznych podważa warunki "uporządkowanego współistnienia obywateli", a tym samym stanowi zagrożenie dla porządku publicznego