Indeks największych spółek WIG20 stracił w tym czasie prawie 3,5 proc., a oprócz TVN na plusie było tylko 5 spółek. Niewątpliwie na statystykę indeksu blue chipów największy, negatywny wpływ miały słabe notowania KGHM, który wciąż traci ze względu na zapowiedziane w expose premiera Tuska zwiększenie obciążeń podatkowych dla spółki wydobywającej miedź i srebro.

Reklama

Akcje TVN zaczynają odzyskiwać wartość po przecenie, jaka dotknęła je latem i jesienią. W piątek na zamknięciu sesji za papier telewizyjnej spółki płacono 9,65 zł. Specjaliści uważają, że to dużo za mało. Tydzień temu analitycy HSBC Securities upublicznili rekomendację, z której wynika, że papier TVN wart jest 18,70 zł. Jeżeli więc wierzyć ekspertom z HSBC, w perspektywie najbliższych miesięcy walory telewizyjnej grupy mogą podrożeć o ok. 100 proc. Wpływ na to będą miały na pewno efekty współpracy TVN z francuską grupą Canal Plus.

Jednak o wycenie akcji decydować będą wyniki finansowe stacji. A te w III kwartale nie wyglądały imponująco. Po dziewięciu miesiącach tego roku przychody grupy wzrosły o 8 proc. Jednak strata netto urosła w III kwartale do ponad 400 mln zł z 32 mln zł przed rokiem. Władze spółki uspokajają, że taki wynik to głównie efekt niezrealizowanej straty wynikającej z osłabienia złotego, bo firma ma wyemitowane euroobligacje. Jeżeli nasza waluta się umocni, straty nie będzie. Na razie jednak strata straszy.