Dziennik Gazeta Prawana logo

Mecz Polska-Portugalia oglądało blisko 9 mln widzów

1 marca 2012, 11:10
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mecz Polska-Portugalia na Stadionie Narodowy w Warszawie, transmitowany przez TVP oglądało w sumie ok. 8 mln 816 tys. widzów. Większym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza połowa - wynika z badań oglądalności przeprowadzonych dla telewizji.

Towarzyskie spotkania było sportową inauguracją Stadionu Narodowego. Na samym obiekcie oglądało go prawie 55 tys. kibiców. Mecz transmitowała na żywo Telewizja Polska w Programia I, TVP Sport i TVP HD.

Najwięcej osób oglądało spotkanie w telewizyjnej "jedynce" - średnio 8 mln 088 tys. 169. Pierwszą połowę oglądało ok. 8 mln 256 tys. osób, drugą - blisko 7 mln 902 tys. osób. Transmisja w TVP Sport zgromadziła przed telewizorami średnio ok. 243 tys. osób a w TVP HD - ok. 485 tys.

Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Było bardzo spokojnie, nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów.

Telewizja Polska ma pokazywać na żywo wszystkie mecze piłkarskich mistrzostw Europy. Relacje i programy związane z turniejem nadawane w TVP 1 i TVP 2 będą łącznie trwać ok. 180 godz. Nowością technologiczną ma być możliwość obejrzenia meczów Euro-2012 w telefonach komórkowych. Usługa taka, za dodatkową opłatą, będzie dostępna dla abonentów jednej z polskich sieci.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj