Kobieta i pięciu mężczyzn, podejrzewanych o spiskowanie w celu utrudnienia działań wymiaru sprawiedliwości, zatrzymano we wczesnych godzinach rannych w ich mieszkaniach w różnych częściach Anglii; ich mieszkania są przeszukiwane - poinformowała policja metropolitalna.

Reklama

Aresztowaną kobietę określono jako 43-latkę zamieszkałą w hrabstwie Oxfordshire. Agencja Reuters zauważa, że opis ten pasuje do byłej dyrektor wykonawczej News International Rebeki Brooks. Rzecznik Brooks nie na razie nie potwierdził jej zatrzymania.

Aresztowań dokonano w ramach operacji prowadzonej w sprawie podsłuchów stosowanych przez dziennikarzy i prywatnych detektywów pracujących dla "News of the World". Mieli oni włamywać się do skrzynek głosowych telefonów komórkowych polityków, członków rodziny królewskiej, celebrytów i bliskich ofiar przestępstw. Pozyskiwane w ten sposób informacje wykorzystywane były następnie w artykułach, przedstawianych jako efekt dziennikarskiej dociekliwości.

Policja podejrzewa, że ofiarą podsłuchów mogło paść ponad 800 osób.

Równolegle prowadzona jest inna operacja, badająca opłacanie przez brytyjskie tabloidy, m.in. "The Sun", policjantów i urzędników w zamian za informacje.

Reklama