Reklama

Pospieszalskie poruszył też w wywiadzie temat homoseksualizmu. (...) nie jest normą. Ci, którzy twierdzą inaczej, bałamucą ludzi. Agresja i arogancja środowisk gejowskich i lesbijskich jest wszechobecna. Oni zabiegają o specjalne przywileje dla siebie.

Zdaniem publicysty "ofensywie homoseksualnej" należy się przeciwstawiać.

Ja nie piętnuje homoseksualistów jako takich, ale zwracam uwagę na agresywne zachowania specyficznego gejowskiego środowiska, które lobbuje w polityce, mediach, kulturze i edukacji.

Publicysta zapytany o poseł Annę Grodzką stwierdził, że to postać "kuriozalna". Nikomu nie zaglądam pod sukienkę. (...) Wiem, że są ludzie, którzy nie mogą ze sobą wytrzymać. Rozumiem i współczuję. Dlatego decydują się na terapie. Nieraz radykalną. Tu trzeba coś obciąć, gdzie indziej przyprawić, założyć peruczkę.... OK. Ale dlaczego teraz dalszy ciąg terapii musi odbywać się publicznie i to na koszt podatnika? Tego nie mogę pojąć.

Pospieszalski wyjaśniał też treść pojęcia "prawdziwy Polak". Dzisiaj ośmiesza się i dyskredytuje pojęcie narodu, Ojczyzny i patriotyzmu. Bycie "prawdziwym Polakiem" jest przejawem troski o kraj. Sprzeciwiam się ośmieszaniu tego pojęcia i nadawaniu mu najgorszego znaczenia. (...) Uważam, że głos Jarosława Marka Rymkiewicza, którego bardzo szanuję, jest Polsce potrzebny. Dzisiaj Rymkiewicz płaci wysoką cenę za głoszone przez siebie opinie. Hańbi się Adam Michnik pozywający Rymkiewicza, ale hańbi się również polski wymiar sprawiedliwości. To kolejny dowód na niedostatek wolności słowa w Polsce.