Zarząd KSD pozyskał w tej sprawie opinię znanego prawnika, który potwierdził, że zwolnienie tak profesjonalnej twórczyni dokonane zostało z ewidentnie politycznych pobudek, świadczy o tym treść uzasadnienia przedstawionego przez TVP w wypowiedzeniu wręczonym red. Zwinogrodzkiej, w dniu 21 maja br., przez TVP. Przyczyny zwolnienia podane przez TVP nie stanowią podstaw do zwolnienia pracownika, są całkowicie bezzasadne, nieprawdziwe i nieprawne - czytamy w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl, podpisanym przez prezesa KSD ks. dr. Bolesława Karcza i wiceprezes Annę T. Pietraszek.

Reklama

Wanda Zwinogrodzka, z Teatrem Telewizji związana od 18 lat, szefowała mu od 2006 roku. Ostatnio była na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie teatrem kierował Krzysztof Domagalik. Zwinogrodzka, jak podkreśla KSD, stworzyła Teatr Faktu, ściśle współpracowała także z Januszem Kurtyką, szefem IPN, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Według serwisu Wirtualnemedia.pl, powodem zwolnienia Zwinogrodzkiej mogły być różnice dotyczące przyszłej wizji Teatru Telewizji między nią a kierownictwem biura programowego.

Rzeczniczka prasowa TVP, Joanna Stempień-Rogalińska, nie chciała komentować sprawy.