Nowy program będzie nosił nazwę "Zwolnienie z WF-u", co jest wyraźną aluzją do zdjętej z anteny audycji "Poranny WF". Program zniknął w atmosferze skandalu po odcinku, w którym Kuba Wojewódzki i Michał Figurski wygłaszali wypowiedzi uznane za obraźliwe dla Ukrainek.

Reklama

Nowa audycja ma mieć zupełnie nową formułę i - poza Wojewódzkim - nowych prowadzących. W Esce Rock będzie można usłyszeć Bartosza Węglarczyka, redaktora naczelnego magazynu "Sukces" i prowadzący program śniadaniowy "Dzień dobry TVN".

Przypomnijmy, że Bartosz Węglarczyk swego czasu również naraził się Ukrainkom. W programie "Dzień dobry TVN", kiedy Jolanta Pieńkowska narzekała, że nie ma jeszcze robotów sprzątających domy, dziennikarz odpowiedział: Są! Nazywają się Ukrainki!

Poza Węglarczykiem na antenie pojawi się także Kamil Olszewski, redaktor Eski Rock, który pracował m.in. przy programie "Poranny WF".

Mogę zdradzić, że prowadzimy obecnie rozmowy z kolejnymi osobami, które dołączą do zespołu prowadzących nasz nowy program poranny. O szczegółach na ten temat poinformujemy wkrótce - informuje Mediarun.pl Marcin Bisiorek, dyrektor programowy radia Eska Rock.