Akson Studio zdementowała informacje "Wprost", jakoby reżyser filmu Andrzej Wajda i odtwórca tytułowej roli Robert Więckiewicz mieli wziąć udział w reklamie spółki OLT Express.

Reklama

Umowa sponsoringu zawarta przez Akson Studio ze spółką Amber Gold nie przewidywała ani realizacji filmu reklamowego dla OLT Express z udziałem tych osób, ani możliwości wykorzystania do tego celu jakiegokolwiek materiału z filmu 'Wałęsa. (...) Pan Andrzej Wajda oraz Pan Robert Więckiewicz nigdy nie udzielili zgody na taką realizację, nigdy też nie wystąpiono do nich o udzielenie takiej zgody, ani nie prowadzono jakichkolwiek rozmów na ten temat - czytamy w oświadczeniu spółki Akson Studio.

To komentarz do publikacji tygodnika "Wprost": Jest nam przykro, że tygodnik o takiej renomie (...) opublikował tezy oparte na błędnie zinterpretowanej wypowiedzi prezesa Akson Studio Michała Kwiecińskiego - czytamy w oświadczeniu.

Na odpowiedź redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" długo nie trzeba było czekać. Michał Kobosko twierdzi, że opublikowane informacje zostały zaczerpnięte bezpośrednio z wypowiedzi prezesa Akson Studio, Michała Kwiecińskiego. - Wypowiedzi te nie podlegały interpretacji autorki publikacji i pochodziły z rozmowy z panem Kwiecińskim - twierdzi Kobosko.

Rozumiemy, że celem komunikatu wydanego przez Akson Studio jest chęć odwrócenia uwagi od informacji, która okazała się jedną z najczęściej cytowanych w tym tygodniu. Jest nam jednak niezmiernie przykro, że producent tej klasy, co pan Kwieciński, wycofuje się z własnych słów - stwierdza redaktor naczelny "Wprost".

Z kolei firma Akson Studio uważa, że sens słów Kwiecińskiego został wypaczony poprzez wyrwanie fragmentów z oryginalnego kontekstu.