W poniedziałek przed północą spółka poinformowała, że Piotr Walter, dotychczasowy wiceprezes TVN, zrezygnował z pełnionych obowiązków w celu objęcia funkcji członka zarządu (Executive Committee) Grupy ITI, na którym to stanowisku zastąpi swojego ojca Mariusza Waltera.

Reklama

Piotr Walter został zarekomendowany do dołączenia do rady nadzorczej TVN z dniem 1 stycznia 2013 r.

Plan sukcesji roli mojego ojca w Zarządzie Grupy ITI powstał w naszej rodzinie już dawno temu. Już wkrótce obejmę jego dotychczasowe stanowisko i oczekuję na możliwość rozwijania i realizowania wizji oraz strategii ITI wraz z moimi kolegami z Zarządu Grupy ITI. Jednocześnie spoglądając w przeszłość jestem dumny i usatysfakcjonowany z tego co udało nam się osiągnąć w TVN. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali nasz sukces. Nowy Zarząd pod przywództwem Markusa Tellenbacha reprezentuje połączenie unikalnych talentów, wiedzy oraz ducha przedsiębiorczości niezbędnych do dalszego rozwoju TVN - komentuje swoją decyzję Piotr Walter.

Jednocześnie powołano nowe osoby do zarządu spółki.

Edward Miszczak, dotychczasowy dyrektor programow będzie odpowiedzialny za obszar programów rozrywkowych.

Miszczak: Sprzedaż TVN to koniec pewnej ery>>>>

Adam Pieczyński, szef TVN24 został powołany na stanowisko członka zarządu ds. programów informacyjnych.

Szef TVN24 o "pajacach na wizji": To nie nasza wina>>>>

Piotr Tyborowicz będzie odpowiedzialny za Sprzedaż, Korycki za kontroling biznesowy, a Maciej Maciejowski za rozwój biznesu.

Jednocześnie rada nadzorcza TVN potwierdziła dalszą misję Pana Markusa Tellenbacha na stanowisku Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Spółki, natomiast Pan John Driscoll został nominowany na stanowisko wiceprezesa i będzie dalej realizował swoje obowiązki dyrektora finansowego Grupy TVN.