- W sumie otrzymałem propozycje od sześciu rozgłośni, w tym od dyrektora Programu I Kamila Dąbrowy. Zdecydowałem się podjąć pracę w Polskim Radiu - powiedział w rozmowie z Presserwisem Janusz Weiss.

Dziennikarz pojawi się na antenie wraz ze startem nowej jesiennej ramówki, czyli 23 września. Prowadzić ma audycję, która w formie mocno nawiązuje do jego sztandarowego dzieła, czyli programu "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie". Tym razem jednak podkreślony jest silniejszy interwencyjny charakter audycji.

Reklama

- Zadzwoniono do mnie z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich z propozycją stałej współpracy. Od nich otrzymywać będę tematy interwencyjne, w sprawie których będę wykonywać serię telefonów - mówi dziennikarz. Poza tym propozycje spraw do rozpoznania będą mogli zgłaszać także słuchacze.

Ale to nie koniec - Weiss ma również prowadzić audycję z polskimi piosenkami z lat 70. Dziennikarz wrócił również do odrzuconego przez kierownictwo Radia ZET pomysłu programu o książkach dla dzieci.

Janusz Weiss był - obok Andrzeja Woyciechowskiego i Leszka Stafieja - jednym z twórców Radia ZET. Stacja rozstała się z nim z powodu, jak to określono, wyczerpania się formuły jego programów.