Udział Radia Zet w najnowszej fali badania Radio Track, obejmującej okres od czerwca do sierpnia, wyniósł 14,4 proc. Jeszcze rok temu był wyższy o 0,8 proc wyższy. To najgorszy wynik w historii radia. Dotąd najsłabszy wynik (14,7 proc. udziału) Zetka zanotowała w fali maj–lipiec 2013.

Reklama

- Wydaje mi się, że słuchacze Radia Zet zaczynają być trochę zagubieni. Przeżyli już wiele zmian koncepcji i pomysłów na radio. Zetka ma ciągle atrakcyjną i wierną grupę słuchaczy, ale część z nich regularnie zaczyna szukać innych formatów, co widać w kolejnych falach badań – mówi w rozmowie z "Presserwisem" Alfred Ejsmont, radio, outdoor, ambient & cinema director w domu mediowym Universal McCann.

Były szef Zetki: Nie jestem od tego, żeby mnie kochać>>>>

Na czele rankingu słuchalności pozostaje RMF FM, który osiągnął 25 proc. udziału w czasie słuchania. Ale lider też stracił. Podobnie jak jego konkurencja z publicznej rozgłośni.

Polskie radio ujawnia, ile zapłaciło za "Metkę Narodową">>>

Program I Polskiego Radia zanotował spadek słuchalności rok do roku z 12,6 proc. do 11 proc., ale wzrost względem fali marzec–maj 2013, kiedy miał 10 proc.

Program III Polskiego Radia miał 7 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza spadek z 8,7 proc. w analogicznym okresie zeszłego roku i z 7,2 proc. w fali marzec–maj 2013.