Z raportu zleconego TNS OBOP przez TVP wynika, że aż połowa badanych nie oglądała żadnej z jesiennych nowości proponowanych przez główne stacje telewizyjne.

Reklama
Media

Ci, którzy już oglądali jakąś nową propozycję przygotowaną przez te stacje najczęściej wskazywali, że był to program "Top Chef" Polsatu (23%). Jeśli chodzi o oglądalność nowych formatów proponowanych przez TVP to najlepiej wypadła "Szkoła życia" TVP, którą oglądało ostatnio 14% ankietowanych. Na drugim miejscu znajduje się "Świat się kręci" oglądany przez 12% respondentów.

Program "Top Chef" cieszył się nie tylko największą popularnością, ale także uzyskał najwyższe noty (na jedenastostopniowej skali) jeśli chodzi o wskaźnik zadowolenia (7,1) oraz był najczęściej wskazywany jako najlepszy (43%). To programy Polsatu znalazły się też w pierwszej trójce najlepiej ocenionych jesiennych nowości.

Media

Najwyższe noty w raporcie zyskały jednak znane od lat formaty TVP. "Sprawa dla reportera?", "Jeden z dziesięciu" i "Magazyn Ekspresu Reporterów" stanęły na podium programów najczęściej wskazywanych przez widzów, jako te najlepsze.

Media

Najgorzej spośród propozycji telewizji publicznej zostały zaś ocenione "Klan" i "Tomasz Lis na żywo". Publicystyczny program Tomasza Lisa miał gorsze noty niż konkurencyjny magazyn Tomasza Sekielskiego i telenowela paradokumentalna "Dlaczego ja".

Media

Z raportu wynika też, że dla większości Polaków (7 na 10 osób) ważne jest, aby w Polsce istniała telewizja publiczna. Uzasadnieniem istnienia telewizji publicznej jest misja i zadania jakie ma ona do spełnienia względem społeczeństwa (55% tak sądzi). Zdaniem 2/3 respondentów TVP dobrze sprawdza się w tej roli.

To właśnie telewizyjna "Jedynka" i "Dwójka" cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa – zdaniem trzech czwartych Polaków (po 74%) są to stacje wiarygodne.

Niżej respondenci ocenili TVN i Polsat – w przypadku obu stacji 70% badanych uważa, że można ufać temu, co mówi się w nich o sprawach kraju i społeczeństwa.

Najmniejszym zaufaniem społeczeństwa cieszy się zaś Telewizja Trwam – ufa jej jedynie co czwarty ankietowany (25%). Jednak zaufanie do tej stacji, począwszy od kwietnia 2009, stale rośnie.

Media

Raport "Zaufanie do TVP i ocena propozycji programowych" Biuro Koordynacji Programowej TVP. TNS OBOP przeprowadził je od 6 do 8 listopada.