Jan Dworak, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skomentował w TOK FM narzekania duchownego w Sejmie. Ojciec Rydzyk mówił, że jego media są szczególnie źle traktowane przez Radę. - To nieprawda. Tak się złożyło, że kilka spraw zostało rozstrzygniętych na niekorzyść o. Rydzyka - przekonywał Jan Dworak.

Reklama

Mowa była o nadużyciach reklamowych w mediach duchownego, które jako nadawca społeczny nie może emitować reklam. Tymczasem TV Trwam nie stroni od kryptoreklamy. - To przekaz handlowy, który jest ukryty i robi wrażenie materiału dziennikarskiego - mówił Dworak.

KRRiT nałożyła też kary na Radio Maryja za wypowiedzi na antenie, a dokładnie z relacji na temat tęczy. - Reporter się cieszył, że tęcza płonie - przypomniała prowadząca audycję Dominika Wielowieyska.

- Do tej pory nie karałem za treści w Radiu Maryja czy TV Trwam. Zdarzały się napomnienia, ale nie kary. W tym wypadku uznałem sprawę za poważną, bo to była pochwała przestępstwa, używania przemocy w debacie publicznej - mówił szef KRRiT.