"Wiadomości" w nowej oprawie zostaną zaprezentowane widzom 1 stycznia. Czołówkę wykonano w animacji 3D, a uzupełni ją muzyka orkiestry symfonicznej, wykonującej utwór Radzimira Dębskiego. - Realne instrumenty w sygnale muzycznym programów telewizyjnych są w dzisiejszych czasach absolutną rzadkością, jednym z nielicznych wyjątków jest stacja CBS NEWS - pisze TVP.

Reklama

Telewizja nie zdradza kosztów nowej czołówki. - Nie podajemy takich informacji. To tajemnica handlowa - wymiguje się od odpowiedzi Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP. Ale całość zrealizowano siłami telewizji, bez konieczności zlecania projektu zewnętrznym firmom.

Muzyka Dębskiego zastąpi oprawę autorstwa Piotra Rubika. Funkcjonująca od 10 lat oprawa muzyczna miała kosztować - jak ujawnił sam kompozytor - 20 tys. złotych. Rubik publicznie podał ta kwotę po tym, jak "Rzeczpospolita" opisała kontakty, jakie łączyły go z Mają Krygowską, realizatorką wizji w telewizyjnej Jedynce. Krygowska miała w tym samym czasie współpracować z Rubikiem przy jego innych projektach w charakterze menedżerki.

Zarówno Rubik jak i TVP zaprzeczali, jakoby Krygowska miała wpływ na decyzje szefostwa telewizyjnych anten.

W tamtym czasie Rubik był na fali, także w TVP. Komponował muzykę do kilku programów, nie tylko informacyjnych, m.in. do "Kawy czy herbaty".

Radzimir Dębski jest synem kompozytora Krzesimira Dębskiego i piosenkarki Anny Jurksztowicz. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, a obecnie mieszka w Los Angeles. Jest autorem m.in. muzyki do serialu "Tancerze" i "Ranczo" w TVP.Więcej
http://superseriale.se.pl/seriale/syn-krzesimira-debskiego-kim-jest-co-osiagnal-radzimir-debski_252109.html