Reklama

Jak poinformował na Twitterze wydawca "Wiadomości" i TVP INFO Grzegorz Sajór, kandydaci muszą potwierdzić obecność na debacie najpóźniej na 24 godziny przed jej terminem.

Na razie nie wiadomo czy w debacie weźmie udział urzędujący prezydent Bronisław Komorowski. Mimo kilku prób, nie udało się nam skontaktować z szefem sztabu prezydenta - Robertem Tyszkiewiczem z PO. Wcześniej politycy opozycji - głównie PiS - wielokrotnie apelowali do prezydenta o udział w debacie.

Z kolei 300polityka.pl podaje, że debata będzie podzielona na 3 obszary tematyczne - polityka zagraniczna i bezpieczeństwo, rozwój gospodarczy i społeczny oraz wizja i ustrój państwa.

Dyskusja potrwa 90 minut.

Reklama

W TVP rozlosowano również terminy wywiadów z kandydatami na prezydenta w porannych i wieczornych programach publicystycznych telewizji publicznej. Wywiady zostaną przeprowadzone w dniach od 22 kwietnia do 7 maja w audycjach emitowanych „na żywo” na antenach TVP: "Polityka przy kawie" i "Dziś wieczorem".

W „Polityce przy kawie” rozmowy poprowadzą Justyna Dobrosz-Oracz i Małgorzata Serafin, a w „Dziś wieczorem” - Beata Tadla, Krzysztof Ziemiec i Piotr Kraśko. Wywiady będą miały formułę jeden na jeden.