Dorota Gawryluk pozostanie jedną z prowadzących główne wydanie "Wydarzeń" o 18.50.

Reklama

Jestem przekonana, że wspólnie z całym zespołem Wydarzeń i Polsat News będziemy nadal tworzyli najlepszy, najbardziej rzetelny i obiektywny program informacyjny wśród wszystkich polskich stacji telewizyjnych. Tak jak dotychczas będziemy przedstawiać najważniejsze wydarzenia w sposób interesujący dla widza i dający mu pełną wiedzę o Polsce i świecie – mówi cytowana w komunikacie prasowym Polsatu Dorota Gawryluk.

Dorota Gawryluk jest związana z telewizją Zygmunta Solorza od początku swojej kariery dziennikarskiej, w latach dziewięćdziesiątych. Najpierw jako reporterka, a potem jako prezenterka i wydawca.

W przeszłości Gawryluk prowadziła m.in. "Wiadomości" w Telewizji Polskiej oraz poranną audycję w Radiu TOK FM.

Z politykami rozmawiała też na antenie Polskiego Radia. Dorota Gawryluk była również publicystką tygodnika "Uważam Rze" oraz dzienników "Rzeczpospolita", "Fakt" czy "Dziennik".

Od 5 marca Dorota Gawryluk będzie też prowadzącą nowego programu nadawanego na żywo na antenie Polsat News - "Prezydenci i premierzy".

Do tej pory "Wydarzenia" nie miały osobnego szefa. Wchodziły w skład pionu informacji i publicystki, którego dyrektorem jest Henryk Sobierajski.