6 sierpnia na antenie TVP Kultura wyemitowana została transmisja koncertu Jana Pietrzaka zorganizowanego 21 marca br. przez Klub Ronina. Satyryk ochoczo żartował z polityków PO, obrażając nie tylko ich samych, ale także ich elektorat:

Reklama

Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat! I to świadczy o potędze polskiej demokracji. Nawet wszy i mendy mają swoją reprezentację.

W podobnym tonie Jan Pietrzak żartował z Bronisława Komorowskiego:

Z prezydenckiej kancelarii nawynosił sporo przedmiotów, prawda? Najzabawniejsze te dwa obrazki wynieśli tam. „Gęsiarka”, bo to mu żonę przypominało. To jego ulubiony portret był. I taki metaforyczny, taka alegoria, "Bydło na pastwisku" to same jego środowisko.

Obrażona została także Anna Grodzka:

Pannę Grodzką straciliśmy z oczu. Przez cztery lata w Sejmie ocaliła dziewictwo. Były afery w czasie przerw, bo posłowie wychodzili, stali na korytarzach i nikt nie chciał wejść do żadnej toalety, bo nie wiedzieli, gdzie toto wejdzie i co z tego może wyniknąć.

Poziom żartów Jana Pietrzaka nie spodobał się części widzów. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, do KRRiT wpłynęło 5 skarg na "poziom prostactwa i obelg, który przekroczył wszelkie normy".

Zgodnie z procedurami, Telewizja Polska zostanie poproszona o stanowisko w tej sprawie, a KRRiT zdecyduje, czy i jak ukarać nadawcę.

Sprostowanie od Zarządu TVP
Nieprawdziwe i nieścisłe są informacje podane w artykule pt: "Nie wierzę, że TVP coś takiego pokazała! Jan Pietrzak o wyborcach PO: wszy, mendy, gnidy, pluskwy, żuki gnojniki" wskazujące, iż TVP Kultura w dniu 6 sierpnia 2016 roku retransmitowała cały (1,5h) koncert Jana Pietrzaka odbywający się w Klubie Ronina w siedzibie Centrum Prasowego Foksal. Materiał wyemitowany w TVP Kultura stanowił jedynie 40-minutowy skrót koncertu, a cytowane sformułowania , zawarte w skargach przesłanych do KRRiT i zamieszczone w ww. artykule nie zostały w ogóle wyemitowane w TVP Kultura.