Artur Andrus z radiową Trójką jest związany od 1994 r. Był redaktorem "Powtórki z rozrywki", "Trójki pod Księżycem" oraz "Teraz śmieszniej", a obecnie prowadzi audycję "Akademia rozrywki". Do ekipy TVN dołączył natomiast w 2005 r. i od tamtej pory jest jednym z komentatorów w "Szkle kontaktowym" nadawanym na antenie TVN24.

Reklama

Teraz po decyzji zarządu Polskiego Radia pod znakiem zapytania stoi jego współpraca z TVN24. Sam zainteresowany nie otrzymał uzasadnienia tej decyzji. Pytany przez Press.pl, czy w związku z tym odejdzie ze "Szkła kontaktowego", czy z radiowej Trójki, odpowiada: - Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji. Rozmowy się toczą. Mam mieć spotkanie z prezesem. Są możliwe trzy rozwiązania: odchodzę ze "Szkła kontaktowego", odchodzę z Trójki albo nie odchodzę z żadnego miejsca.

W podobnej sytuacji jest Robert Kantereit, który w 2015 roku zastąpił Jarosława Kuźniara jako prowadzącego poranne "Wstajesz i wiesz" w TVN 24. Kantereit w Programie III pracuje od 2004 roku, obecnie prowadzi popołudniowe wydanie "Zapraszamy do Trójki".

Robert Kantereit potwierdził informacje "Presserwisu", ale sprawy nie komentuje. Zapytaliśmy dyrektora radiowej Trójki Wiktora Świetlika, czy stanie w obronie swoich dziennikarzy. – Zgody konkurencyjne to decyzje zarządu, których nie komentuję – odpowiedział nam tylko Świetlik.

Zarząd radia w podobnych sytuacjach wydaje zgody swoim etatowym pracownikom na współpracę z innymi mediami na rok. Zarząd Polskiego Radia również nie skomentował swojej decyzji.