To będzie kolejny pomnik, który upamiętni zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku. Gliński dokładnie określił, w którym miejscu zostanie on postawiony.

Reklama

Proponowaną dotychczas lokalizacją był nurt Wisły, ale koncepcja ta jak widać uległa zmianie. Pomnik stanie na warszawskim placu na Rozdrożu. Jak pisze se.pl ma mieć kształt Łuku Triumfalnego znajdującego się w pobliżu Pól Elizejskich w Paryżu. - Doprowadziliśmy do tego, że Rada Warszawy jednogłośnie, czyli i PO i PiS - wspólnie - podjęło decyzję wstępną o lokalizacji pomnika Bitwy Warszawskiej w Warszawie i teraz mam nadzieję, że to będziemy realizowali – powiedział Gliński.

Dodał, że na placu jest miejsce, gdzie jest fontanna i to właśnie tam można postawić odpowiednio wysoką budowlę w kształcie łuku. – Żeby ona na ten "Wschód" patrzyła – powiedział. Na łuku będzie można opisać wszystkie ważne wydarzenia dotyczące wojny polsko-bolszewickiej, a także jej polskich bohaterów. - To jest godne miejsce dla uczczenia Bitwy Warszawskiej. Mam nadzieję, że dojdzie do realizacji – stwierdził.