Wracam na antenę PR24. Wszystkim Państwu, składam wyrazy szacunku i bardzo dziękuję za stworzenie „masy krytycznej”. Szczególnie podziękowania dla wszystkich Koleżanek i Kolegów dziennikarzy, za Waszą solidarność. Ponownie, dzięki Wam, poczułem sens tej pracy. Ukłony! - napisał w czwartek na Twitterze Rafał Dudkiewicz.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Wczoraj Dudkiewicz poinformował w ten sam sposób, że Paweł Piszczek zawiesił go na miesiąc. Powodem miały być wpisy Dudkiewicza o Magdalenie Ogórek.

Moje wpisy na Twitterze mają charakter czysto subiektywny i prywatny. Jako każdy obywatel mam prawo do komentowania życia publicznego, zwłaszcza osób życia publicznego. Dr Magdalena Ogórek jest osobą życia publicznego, także jej przeszłość czy przeszłość jej męża - powiedział Dudkiewicz press.pl.

Dudkiewicz w Polskim Radiu 24 prowadził audycje "Kulisy spraw" i "W gruncie rzeczy".

Informacja ta wzbudziła wielkie oburzenie wśród komentujących. Cześć zastanawiała się jak wielkie wpływy ma Magdalena Ogórek, a część pisła, że od dziś nie słucha tej stacji.

W związku z zawieszeniem @RafalDudkiewic1 jako dziennikarza @PolskieRadio24 zawieszam komentowanie i udział w audycjach tej rozgłośni do czasu przywrócenia ww. dziennikarza do pracy - napisał z kolei Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie".

Polskie Radio w środę wieczorem przesłało oficjalny komunikat w brzmieniu:

Oświadczenie Prezesa Polskiego Radia S.A. w sprawie Rafała Dudkiewicza

Prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala po wnikliwym zapoznaniu się ze sprawą proponuje wszystkim zainteresowanym stronom, aby wyciszyły emocje.
Nie zawieszamy Redaktora Dudkiewicza. Prosimy natomiast wszystkich dziennikarzy Polskiego Radia, by ich wpisy i komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych nie nosiły znamion nękania, nie dotykały sfery prywatnej osób trzecich oraz nie naruszały standardów dziennikarskich.