Najwięcej głosów jury ze wszystkich zgłoszonych publikacji otrzymali:

• Adam Grzeszak publikacje w tygodniku „Polityka”: „Wilki z kotłowni”, „Mikołaj dobra rada”, „Rachunek za łzy”;
• Weronika Kosmala za publikacje w „Pulsie Biznesu”: „Rzeźnia na rynku sztuki”, „Pierz pieniądze w Brillo”, „Jak podpalić żyrafę”, „Inwestuj w sztukę na złość Putinowi”, „Waluty i wino”.
• Patryk Słowik i Jakub Styczyński za publikacje w „Dzienniku Gazecie Prawnej”: „Poszukiwacze piramid”, „Przekręt na lepszego bitcoina”, „Jak walczyć z piramidami finansowymi”;
Nagrodę stanowią dyplom oraz 10 000 zł.


Reklama

Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska jest wręczana corocznie. W coraz bardziej złożonym świecie produktów finansowych, oferowanych konsumentom, przy jednoczesnej dalece niewystarczającej edukacji społeczeństwa w tym obszarze, należy bowiem doceniać pracę dziennikarzy, którzy dbają o dostarczanie odbiorcom rzetelnej i niezbędnej w życiu codziennym wiedzy.

Jury nagrody:
• Edyta Krześniak – członkini Rady Press Clubu, dziennikarka TVN i TVN Uwaga, autorka programów interwencyjnych;
• Dariusz Łukawski – wieloletni dziennikarz TVP, współautor i wydawca programów ekonomicznych, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa UW;
• Wojciech Tumidalski – przewodniczący Rady Press Clubu, dziennikarz „Rzeczpospolitej”,
• Agnieszka Wachnicka – Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego Biura Rzecznika Finansowego.Partnerami Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska są Provident Polska i Axa.

Press Club Polska jest organizacją twórczą ludzi mediów, mającą na celu wspieranie i doskonalenie zawodowe dziennikarzy oraz dbałość o prawa obywateli do uzyskiwania rzetelnych informacji. Press Club tworzą dziennikarze oraz osoby zawodowo związane z mediami. Działalność Press Clubu opiera się na trzech filarach: edukacji, informacji oraz integracji. Press Club Polska jest członkiem International Association of Press Clubs oraz European Press Club Federation.