"Sanatorium miłości" obok tematyki obyczajowej ma poruszać zagadnienia zdrowia, edukacji oraz poradnictwa. Jak pisze portal wirtualnemedia.pl 12 osób spotka się w sanatorium Równica w Ustroniu, leżącym w paśmie górskim Beskidu Śląskiego, gdzie przez trzy tygodnie mają się poznać i przeżyć nowe przygody, związane również ze sferą uczuć.

Reklama

Reality show ma pokazać problem dyskryminowania osób starszych i jak podaje nadawca "pokazać jesień życia w barwny i ciepły sposób, podkreślając wartość oraz godność człowieka bez względu na jego wiek". Prowadzącą będzie Marta Manowska, znana widzom Telewizji Polskiej z programu "Rolnik szuka żony".

- Cieszę się, że narodził się pomysł takiego programu. Jego bohaterowie, ludzie w jesieni swojego życia, są naprawdę w pięknym wieku. To taki moment, kiedy ma się już za sobą wychowanie dzieci, wypuszczenie ich na świat, oddanie im toru w sztafecie życia. Stąd tak wiele starszych osób mówi dzisiaj, że to jest ta chwila, ten czas, żeby zacząć się nim cieszyć. Iść własną ścieżką. Zacząć realizować zaniechane kiedyś marzenia czy pasje - mówi Manowska.

W programie mogą brać udział osoby, które skończyły 60 lat. Emisja programu rozpocznie się w styczniu a skończy w marcu 2019 roku.

TVP / PIOTR MATEYpiotrmatey.com