"Nowa czołówka, nowa oprawa, nowa formuła" - mówi w krótkim wideo zapowiadającym start nowych "Wiadomości" Michał Adamczyk. Obok niego w filmie pojawiają się prowadzące program Danuta Holecka i Edyta Lewandowska. "To będzie naprawdę nowe otwarcie" – zapowiada ta druga i dodaje, że nowe "Wiadomości" będą miały "światowy poziom".

Reklama

Prezes TVP Jacek Kurski już w lutym zapowiadał, że nowe studio to "kwestia trzech tygodni". Wcześniej zapowiadał, że będzie gotowe jesienią 2018 roku. Nową oprawę graficzną przygotowało studio Platige Image Tomasza Bagińskiego.

To jest rewolucyjna zmiana scenografii studia oraz oprawy graficznej i muzycznej naszego sztandarowego programu informacyjnego. Jako pierwsi w Polsce, w tej skali wprowadzamy technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość – powiedział portalowi Wirtualne Media Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. – Nowe studio "Wiadomości" to nasz kolejny krok w kierunku odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej – dodał.

Portal Money.pl wyliczył, że umowa z Platige Image kosztowała TVP 5,5 mln złotych. Umowa z 5 lipca 2018 roku została zawarta na 21 miesięcy, ponieważ oprócz przygotowania zadowalającej warstwy wizualnej dla programu, obejmuje także ewentualne prace serwisowe.

"Wiadomości" w niedzielę będą po raz pierwszy nadawane z nowego studia przy ulicy Powstańców w Warszawie. Remont studia miał kosztować 5,88 mln złotych. Ze studia mają być nadawane nie tylko "Wiadomości", ale i niektóre programy TVP Info.

Reklama