Tomasz Kowalczewski, który przejmie obowiązki Świetlika, w maju 2017 roku został jego zastępcą.

Wcześniej, od stycznia 2016 do początku kwietnia 2017 roku, był dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. W przeszłości m.in. kierował redakcją aktualności radiowej Jedynki i był korespondentem Polskiego Radia na Bałkanach. Wicedyrektorem Programu III jest też Mariusz Cieślik.

Reklama

Z informacji press.pl wynika, że odchodzący dyrektor ma zamiar złożyć pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej", która sugerowała, że powodem jego rezygnacji ze stanowiska są związki z działaniami farmy trolli.

Jak podawał w ubiegłym tygodniu press.pl Świetlik jako przyczynę swojej decyzji podawał sprawy prywatne i inne plany zawodowe.

Dyrektorem Trójki był od 24 maja 2017 roku, kiedy prezesem Polskiego Radia był Jacek Sobala.

Podczas jego kadencji ze stacji odeszli m.in. Artur Andrus, Robert Kantereit, Michał Gąsiorowski, Marcin Zaborski i Artur Orzech.

Wśród projektów, które zainaugurował był m.in. "Start NaGranie" dla debiutujących solistów i zespołów, powrót słuchowiska w odcinkach oraz audycja satyryczna Mariusza Cieślika "Trzy po trzy".

Reklama

Rozgłośnia w okresie luty-kwiecień 2017 miała 7,2 proc. udziału w czasie słuchania, z kolei w czasie lipiec-wrzesień 2019, słuchalność stacji spadła do 4,6 proc.

Świetlik jest również publicystą "Sieci" i "Super Expressu". Związany był m.in. z "Faktem" i "Polska The Times". W latach 2009-2017 kierował Centrum Monitoringu Wolności Prasy.