Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po przeprowadzeniu konsultacji z gronem fachowców. W tym roku wzięło w nich udział 37 osób – szefów redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, cenionych dziennikarzy, ekspertów rynku kapitałowego oraz specjalistów od inwestowania.

Reklama

Zwycięzcę, którego wyłoni redakcja "Press", poznamy 10 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2019, która odbędzie się w Muzeum Polin. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest Allegro.

W tym roku nominowani są (kolejność alfabetyczna):

Piotr Mazurkiewicz ("Rzeczpospolita") – za dziennikarstwo, które jest zawsze po stronie czytelników, za talent w analizowaniu trendów oraz informacje konsumenckie i branżowe, praktyczne i ciekawie napisane. W tekstach odsłania absurdy, jak choćby propozycja nowego podatku dla sklepów za… korki na mieście. Wyłapuje ciekawostki, opisuje zjawiska globalnej przemiany stylu życia i zachowań konsumentów.

Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") – od lat o gospodarce pisze z newsowym zacięciem. Tegoroczną nominację otrzymuje za dociekliwość i drążenie zmian w finansach publicznych i systemie emerytalnym, a także za to, że w zrozumiały sposób potrafi pokazać skutki zmian w prawie, wyważyć racje, nie poddając się narracji żadnej opcji politycznej. Ma rzadką umiejętność przekładania trudnego języka ekonomii na zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy przekaz o tym, czym skutkuje zmiana reguł gry w gospodarce.

Paweł Sołtys ("Puls Biznesu", Bankier.pl) – nominowany za wnikliwe analizy pisane z pasją i równie barwnie komentowane w nagraniach wideo "Wartości dodane" publikowanych regularnie na stronie internetowej "Pulsu Biznesu". Udowadnia, że pisanie o gospodarce może być przyjemnością odkrywania zagadkowych dziur w budżecie albo wyższości lodówki nad smogiem.