Reportaż zatytułowany "Bunt sędziowskiej kasty" poświęcono bezzasadnemu zdaniem TVP sprzeciwowi wobec planowanej przez PiS nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. "Opozycja straszy. I namawia Polaków do wyjścia na ulicę, w proteście przeciw kontynuacji reformy sądownictwa. Tym razem chodzi o zapisy dotyczące dyscyplinowania sędziów przekraczających uprawnienia. Przepisy od dawna funkcjonujące w innych państwach Unii Europejskiej" - zauważa TVP.

Reklama

"O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości" - brzmi odautorski komentarz reportera.

Trwa ładowanie wpisu

Możemy usłyszeć także wymowny fragment tekstu utworu Maty: "Mój ziomo walił herę, słuchając Kazika. Centralny, menele, rodzice i szpital. Ojciec był maklerem, a mama lawyerem. I grube portfele, co chudły wraz z nim na odwykach".

Reklama

Kontrowersyjna "Patointeligencja", opowiadająca bez ogródek o rzeczywistości młodzieży z dobrych domów, bije rekordy popularności. Nie chodzi tylko o liczbę wyświetleń na YouTubie (obecnie przekraczającą 3,8 mln), ale również o wzbudzenie szerokiej dyskusji poza środowiskiem hiphopowym. Utwór chwalą inni muzycy, celebryci, a nawet politycy. Udostępniły go już m.in. osoby publiczne o tak różnych poglądach, jak Katarzyna Nosowska, Zbigniew Hołdys, Karolina Korwin-Piotrowska, Krzysztof Bosak czy Sławomir Mentzen z Konfederacji.