Maciej Łopiński to przewodniczący rady nadzorczej TVP.

Reklama

Zmiany kadrowe w Telewizji Polskiej to efekt piątkowe briefingu, podczas którego prezydent Andrzej Duda poinformował, że podpisał nowelę przyznającą w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Podczas tego briefingu przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział z kolei, że Rada w korespondencyjnym głosowaniu ma rozstrzygnąć w sprawie odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. Ostatecznie decyzję podjęto we wtorek.

"Oczekiwanie na formalności związane z odwołaniem Jacka Kurskiego ze stanowiska oznaczały, że przez cały weekend trwały walki frakcyjne o podział wpływów na Woronicza”, opisują WirtualneMedia.pl.

O ile początkowo wskazywano, że pełniącym obowiązki prezesa zostanie Mateusz Matyszkowicz (były dyrektor TVP Kultura i TVP1), o tyle teraz najpoważniejszym kandydatem jest Maciej Łopiński.

- To miałoby oznaczać brak większych zmian, bo on był za Jackiem Kurskim - mówił jeden z rozmówców.

Kolejne zmiany w TVP

To jednak nie są jedyne zmiany w TVP. Marzena Paczuska - decyzją Rady Nadzorczej TVP - przestała być członkiem Zarządu TVP

– Odejście "Paczki" to cios dla prezydenta. Ale jak chciał, tak ma. Bitwę może wygrał, wojnę przegrał – mówią też informatorzy.