Uznanie dla nich można było też wyrazić o godz. 13.00 przyłączając się do akcji #BrawaDlaWas.

Reklama

"Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia. Dziękujemy pracownikom służby zdrowia za Waszą pracę, trud i poświęcenie w walce z koronawirusem" – napisano na Twitterze Kancelarii Premiera.

Życzenia w mediach społecznościowych przekazali też m.in. resorty zdrowia oraz rodziny, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny, który "bez zbędnego patosu, po prostu i po ludzku" życzył każdemu pracownikowi medycznemu zdrowia.

Reklama

Natomiast prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w słowach zamieszczonych na stronie www.nil.org.pl podkreślił, że w tym roku Światowy Dzień Zdrowia ma szczególny charakter.

"Panująca pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich ludzi na całym świecie. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w naszym kraju nie jest optymistyczna – rośnie liczba zakażeń, i tych, których niestety musieliśmy pożegnać. Rozumiem również, że dystans społeczny, który staramy się zachować, pozostając w naszych domach, jest dużym dyskomfortem. Wierzę jednak, że uda nam się to przezwyciężyć. Wspólnie pokonamy koronawirusa" – napisał.

Polacy w Krakowie podczas akcji #BrawaDlaWas / PAP / ukasz Gągulski

Swoje uznanie dla pracowników ochrony zdrowia można było wyrazić w akcji #BrawaDlaWas wychodząc na balkony, czy stając w oknie i bijąc brawo przez minutę. Wziął w niej udział m.in. szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Stanecka-Morawska.

Polacy w Poznaniu podczas akcji #BrawaDlaWas / PAP / Jakub Kaczmarczyk

Akcja zorganizowana została wspólnie przez m.in. przez "Dziennik Gazetę Prawną", "Gazetę Wyborczą", "Newsweek", "Fakt", "Rzeczpospolitą", portale Onet.pl, Interia, Radio ZET, RMF FM, wydawnictwa Polska Press i TVN Discovery Polska.