Porozumienie zostało podpisane przez Jacka Kurskiego i członka zarządu spółki Mateusza Matyszkowicza. Konferencję Episkopatu Polski reprezentował biskup Artur Miziński. Dokument podpisał również arcybiskup Wacław Depo, przewodniczący rady ds. środków społecznego przekazu.

Reklama

Jak podają wirtualnemedia.pl TVP w komunikacie podkreśliło, że chodzi o nowelizację porozumienia z 2008 roku.

Zakłada ono dalsze funkcjonowanie i rozwój redakcji programów katolickich, rozszerzenie oferty programowej redakcji o nowe audycje na antenie TVP Info oraz w paśmie ogólnopolskim TVP3. Wynika z niego, że codziennie o godz. 7 odbędzie się transmisja porannej Mszy Świętej w TVP1 oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 w TVP3.

Porozumienie z 2008 roku było przedmiotem debaty Konferencji Episkopatu Polski w październiku 2015 roku. Uczestnicy tamtego spotkania (pod kierownictwem abp. Wacława Depo) krytycznie podkreślali wówczas, że w ośrodkach regionalnych Telewizji Polskiej umowa ta realizowana była jedynie w części.

Reklama

W zdecydowanej większości regionalnych ośrodków TVP można zaobserwować proces stopniowej ich eliminacji, co motywowane jest przez TVP brakiem środków finansowych - podała w 2015 roku Katolicka Agencja Informacyjna. TVP zdecydowanie odrzucała te sugestie.

"Jak widać sojusz tronu i kościoła trwa w najlepsze, a macki Episkopatu sięgnęły TVP. Tylko ciekawe czy Jacek Kurski zaczął się już martwić, że jego miejsce zajmie Tadeusz Rydzyk?" - napisał Robert Biedroń na Twitterze.