Jak podała Polska Press na swojej stronie internetowej, Kania "przejmie obowiązki Pawła Fąfary, który został odwołany ze stanowiska członka zarządu spółki 31 marca 2021 roku". "Od 1 kwietnia 2021 r. zarząd Polska Press będzie pracował w trzyosobowym składzie: Dariusz Świąder, Wiceprezes Zarządu, Magdalena Chudzikiewicz, Członek Zarządu i Dorota Kania, Członek Zarządu" - czytamy.

Reklama

Duże wyzwanie

W komunikacie przypomniano, że Dorota Kania jest dziennikarką, menedżerką "z dużym doświadczeniem w pracy w mediach ogólnopolskich i regionalnych, laureatką nagród branżowych". "Od ponad 20 lat współpracuje jako dziennikarka z redakcjami ogólnopolskimi, regionalnymi oraz mediami internetowymi. W tym czasie zdobywała doświadczenie m.in. w redakcjach Radia Plus, Życia Warszawy, Tygodnika Wprost, Gazety Polskiej i Telewizji Polskiej. W ciągu ostatnich 10 lat zarządzała działem krajowym Gazety Polskiej Codziennie, a od 2016 roku pełniła funkcję redaktor naczelnej Telewizji Republika" - poinformowano.

Dodano, że Kania jest autorką książek, scenariuszy filmowych oraz reportaży telewizyjnych. "Jej pasją są książki, turystyka i sport m.in. bieganie, rower i jazda na nartach biegowych" - czytamy.

Reklama

Jak przyznała w rozmowie z PAP nowo powołana członek zarządu Polska Press, to dla niej "duże wyznanie". "Przez wiele lat pracowałam w mediach i wiem jak są one wrażliwe. Nie chciałabym przeprowadzać gwałtownych zmian. Zależy mi, aby Polska Press była bardzo ważnym, opiniotwórczym koncernem medialnym" - powiedziała Kania.