Dziennik Zachodni

Z "Dziennikiem Zachodnim" rozstaje się naczelny Marek Twaróg. - Mam inną koncepcję tej gazety. Chcę doprowadzić do wzrostu sprzedaży i odwiedzalności w internecie, chcę się oprzeć na osobach, które znam i wiem, że mogą to zagwarantować - powiedziała "Wirtualnym Mediom" Dorota Kania, członkini zarządu wydawnictwa ds. redakcyjnych.

Reklama

Marek Twaróg został redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” w połowie 2010 roku. Przedtem przez trzy lata pełnił taką funkcję w innym dzienniku Polska Press - „Gazecie Wrocławskiej”. W „Dzienniku Zachodnim pracował już wcześniej jako wydawca i sekretarz redakcji, dziennikarz działu krajowego i zagranicznego, a także szefem oddziału w Rybniku.

Od początku maja szefem redakcji będzie Grzegorz Gajda.

Gazeta Krakowska

Wojciech Mucha będzie redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”, zastąpi Jerzego Sułowskiego, który odchodzi z wydawnictwa za porozumieniem stron.

Mucha w latach 2016-2020 związany był z tygodnikiem „Gazeta Polska" jako szef działu publicystyko, natomiast od 2011 do 2018 był dziennikarzem działu krajowego i p.o. szefa działu Opinie „Gazety Polskiej Codziennie". W latach 2013-2015 przygotował korespondencje z Ukrainy.

Jerzy Sułowski redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” został w lutym 2018 roku, a w „Dzienniku Polskim” takie stanowisko objął w kwietniu 2019 roku.

Gazeta Codzienna Nowiny

Z kolei redaktorem naczelnym ukazującej się na Podkarpaciu „Gazety Codziennej Nowiny” od 1 maja będzie Arkadiusz Rogowski, który od 2016 roku związany jest z TVP Rzeszów.

Od 2010 roku Rogowski pracuje również jako korespondent dwutygodnika polonijnego w Stanach Zjednoczonych „Biały Orzeł", a od 2014 r. współpracownik Amerykańsko-Polskiej Rady Doradczej w Waszyngtonie. Od 2015 do 2017 roku był tłumaczem amerykańskiego dziennika "New Britain Herald", a w latach 2011-2016 dziennikarzem dziennika „Super Nowości". Jest też współtwórcą i dziennikarzem miesięcznika Ziemi Pilźnieńskiej „Gozdawa".

Poprzednio przez 15 lat naczelnym „Gazety Codziennej Nowiny” był Stanisław Sowa.