To jest olbrzymi wynik, zważywszy że zmienia się sposób konsumpcji mediów, wiele osób przechodzi do internetu z telewizji linearnej. Powtórzenie naszego wyniku (oglądalności „Sylwestra Marzeń” w poprzednich latach - przyp.), a nawet poprawienie go w peaku, jest olbrzymim sukcesem tego sylwestra i bardzo się cieszę - powiedział Jacek Kurski.

Reklama

W „Gościu Wiadomości” Jacek Kurski jako nonsens określił opinie, że koncert sylwestrowy TVP w ogóle nie powinien odbyć się z powodu epidemii. - Musimy bronić - i takie jest zadanie medium publicznego, jakim jest Telewizja Polska - polskiej wspólnoty. Wspólnota musi stawić czoła, zarówno kiedy jest ciężko, jest cierpienie, jak i kiedy jest radość - stwierdził.

Kiedy to się zbiega kalendarzowo, tak że nie da się uniknąć, bo mamy pandemię od dwóch lat, ale jednocześnie jest sylwester, to przecież nikt nie odwołuje Świąt Bożego Narodzenia, nikt nie odwołuje Świąt Wielkiej Nocy, nikt nie odwołuje ważnych rocznic, które się obchodzi, nikt nie odwołuje sylwestra - zaznaczył prezes TVP.

Jego zdaniem „chodzi o to, żeby przy zbiegu tych dwóch wrażliwości znaleźć dobry balans”. - I to na tym sylwestrze było. Proszę zwrócić uwagę, że prowadzący wielokrotnie odnosili się do tych, którzy przez ostatnie dwa lata cierpieli, którzy mogli mieć nawet poczucie utraty, osamotnienia. Ale takie jest właśnie zadanie medium publicznego, żeby z tymi ludźmi być. I ten koncert sylwestrowy był również dla nich, a być może przede wszystkim dla nich - stwierdził. - Niemal w każdym wejściu prowadzący to podkreślali. Myślę, że zostało zauważone, że telewizja była z tymi ludźmi, którzy przez te lata naprawdę czy to ucierpieli, czy ponieśli jakieś straty. Uważam, że to było dobrze zbalansowane i godne - ocenił Kurski.

Reklama

Likwidacja TVP Info

Jacek Kurski w „Gościu Wiadomości” był też pytany o inicjatywy likwidacji TVP Info. - Polska jest w trudnym momencie, mamy rodzaj interwencji zewnętrznej w Polsce, na Polskę. Jest plan obalenia rządu dobrej zmiany, on jest realizowany, rozpisany zarówno na manipulowanie - powiedział. Wyliczył, że elementami tego planu są wstrzymanie środków dla Polski z europejskiego Funduszu Odbudowy, manipulacja przez Rosję cenami gazu, polityka klimatyczna UE powodująca wzrosty cen prądu i ataki imigrantów na granicy z Białorusią.

Przykre, że w tym ataku, w tej interwencji zewnętrznej zmierzającej do obalenia do obalenia władzy obozu rządzącego uczestniczy coś w rodzaju V kolumny w postaci mediów, które jawnie działają na wspieranie tego procesu destrukcji polskiego państwa i znajdują każdą okazję do atakowania Telewizji Polskiej - stwierdził szef TVP.

Reklama

Nie damy się wyłączyć

Jacek Kurski podkreślił, że to Telewizja Polska („z całym szacunkiem dla wielu mniejszych mediów, jak na przykład portal braci Karnowskich czy Tomasza Sakiewicza”) jest „największym medium, które jest zdolne obronić narrację polskiej niepodległości i polskiej racji stanu”. - Oni doskonale wiedzą, że jeśli się wyłączy Telewizję, albo przetrąci jej kręgosłup, jej siłę, to pójdzie im łatwo proces obalania polskiego rządu. Każdy pretekst jest dobry. „Sylwester Marzeń” też jest przedmiotem oszalałego, całkowicie kłamliwego ataku, chociażby z tej strony, że rzekomo miałby się nie odbyć - zaznaczył.

Chodzi o wyłączenie Telewizji Polskiej - podkreślił Kurski. - Nie damy się wyłączyć, będziemy polskim medium broniącym polskiej racji stanu, a siłą dobrego rażenia Telewizji są takie imprezy jak „Sylwester Marzeń” w Zakopanem pokazujący, że jesteśmy w stanie organizować ludzi wokół różnych nastrojów, różnych wartości i zawsze wokół polskiej racji stanu. A to też był rodzaj polskiej dobrej wspólnoty, która witała nowy rok - stwierdził.

Z serca dziękuję widzom

Z serca dziękuję widzom Telewizji Polskiej za 6. z rzędu i 5. pod Tatrami wspaniałe zwycięstwo Sylwestra Marzeń 2021/22, ze średnią widownią 6,1 mln, w piku 8,14 mln widzów (ok. 22.30 na Maryli i Sarze James). Dziękujemy! - - napisał w sobotę rano na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.

Jak zaznaczył, "Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu" miała średnią oglądalność "2,62 mln widzów, a pik 3,29 mln".

Dziękuję ekipie TVP, reżyserom, produkcji, realizacji, choreografii, budowniczym imponującej sceny, obsłudze światła, dźwięku, scenografii, makeupowi, fryzjerom, stylistom, ochronie i wszystkim, którzy przestrzegając limitów reżimu epidemicznego stworzyli to wspaniałe widowisko - napisał Kurski.

Na wielkiej sylwestrowej estradzie w Zakopanem w piątek o godz. 20 rozpoczął się koncert Sylwester Marzeń z TVP. Pod sceną w wydzielonych sektorach zebrało się osiem tysięcy osób, a drugie tyle uczestniczyło w wydarzeniu poza terenem imprezy – podała PAP policja.

Sylwester Marzeń został zgłoszony na 30 tys. uczestników. Jako jeden z pierwszych artystów podczas koncertu wystąpił najbardziej oczekiwany w Zakopanem Jason Derulo, a także Julio Iglesias Junior.