BBC Studios z miesiąca na miesiąc bije swoje dotychczasowe rekordy.

Wzrost oglądalności BBC w Polsce

Władze telewizji podkreślają, że to dopiero początek zmian, a plany spółki są znacznie większe.

Reklama

Oglądalność kanałów BBC w Polsce znacznie wzrosła w czwartym kwartale ubiegłego roku. W październiku BBC First osiągnęło najwyższy w historii udział w rynku: 0,3 proc., notując tym samym 113-procentowy wzrost względem stycznia 2023 roku.

Pierwsze miesiące bieżącego roku przyniosły dalsze sukcesy. W lutym kanał BBC Brit zanotował wzrost o 55 proc. względem lutego 2023 roku, zaś wszystkie pięć kanałów razem pobiło swój styczniowy rekord osiągając udział na poziomie 0,79 proc.. Marzec i kwiecień przyniosły kolejne podniesienie poprzeczki dla kanału BBC First, który ponownie osiągnął najwyższe w historii udziały, na poziomie 0,37 proc. (w marcu) i 0,40 proc. (w kwietniu).

W kwietniu 2024 dostępne w Polsce kanały BBC cieszyły się już najwyższym miesięcznym udziałem w rynku (0,84 proc.) od ich startu przed dekadą - w 2015 roku.

Reklama

Oferta BBC w Polsce

Oferta BBC Studios nad Wisłą składa się z pięciu kanałów: BBC Earth, BBC First, BBC Brit, BBC Lifestyle i CBeebies. W Polsce dostępny jest również kanał informacyjny BBC News, lecz on jest niemierzony.

Wzrost oglądalności naszych kanałów nie jest przypadkowy, jest wynikiem ciężkiej pracy oraz dużego zaangażowania całego zespołu. Tym bardziej cieszę się, że zostały one docenione przez naszych widzów. W strategii rozwoju regionu CEE kanały linearne wciąż odgrywają i będą odgrywać istotną rolę, dlatego inwestowanie w nie i zwiększanie ich dystrybucji to jeden z naszych priorytetów na kolejne lata - mówi Bartosz Witak, Dyrektor Generalny na CEE w BBC Studios.