Telewizja naziemna w Polsce wciąż popularna
Chociaż w dobie platform streamingowych, kablówek i telewizji satelitarnej, telewizja naziemna może wydawać się przeżytkiem, w rzeczywistości wciąż przyciąga dużą liczbę widzów. Szczególnie ci, którzy cenią sobie dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych bez konieczności podpisywania umów czy ponoszenia miesięcznych opłat, wciąż wybierają tę formę odbioru.
Popularność telewizji naziemnej nie wynika jedynie z jej bezpłatnego charakteru. Dla wielu osób, zwłaszcza w mniejszych miastach i na terenach wiejskich, jest to wciąż główne źródło informacji i rozrywki - czytamy w Radiu ZET. Mimo że młodsze pokolenia coraz częściej wybierają platformy VOD, telewizja naziemna pozostaje ważnym medium. Popularność takich programów jak seriale, wiadomości, transmisje sportowe czy programy publicystyczne sprawia, że dla wielu osób telewizja naziemna pozostaje istotnym źródłem codziennych treści, choć znajduje się w cieniu internetowych platform streamingowych.
Przerwy w nadawaniu telewizji naziemnej - kiedy?
Nadawcy telewizji naziemnej zapowiadają jednak przerwy w dostawie sygnału w związku z zaplanowanymi pracami konserwacyjnymi. Firma Emitel, poinformowała, że w okresie od 4 do 11 marca 2025 roku mogą wystąpić przerwy w nadawaniu sygnału z niektórych nadajników.
Harmonogram zaplanowanych przerw przedstawia się następująco:
- 4 marca – przerwy na nadajnikach SLR Chełm/Kumowa Dolina, RTON Lębork/Skórowo Nowe oraz RTCN Białogard/Sławoborze
- 5 marca – przerwy na nadajnikach TSR Pruchnik/wzn. Na Zadach, RTCN Leżajsk/Giedlarowa, RTON Białystok/Południe, SLR Legnica/ul. Piastowska, RTCN Olsztyn/Pieczewo i RON Mrągowo/ul. Spacerowa
- 6 marca – przerwy na nadajnikach RTCN Szczecin/Kołowo oraz TON Jastrzębiec
- 7 marca – przerwy na nadajnikach RTCN Piła/Rusinowo oraz TON Czyże
- 11 marca – przerwy na nadajnikach RTON Słupsk/Bierkowo, RTCN Zielona Góra/Jemiołów oraz RTCN Łódź/Zygry
W jakich godzinach będą przerwy w nadawaniu?
Prace konserwacyjne będą odbywały się głównie w godzinach nocnych i wczesnoporannych, a czas przerwy nie powinien przekroczyć sześciu godzin. Emitel zapewnia, że przerwy będą miały miejsce w godzinach od północy do 6 rano.