Wykazały to najnowsze badania psychologów z St Andrews University. Z zestawu stu zdjęć niemowlaków wybrali oni dziesięć, a następnie poddali je komputerowej obróbce. Zmiany nie były wielkie, ale spowodowały, że dzieci lekko zbrzydły. Miały mniejsze oczy, nie tak okrągłą twarz, bledszą skórę.
Następnie zestawy zdjęć obejrzały kobiety oraz mężczyźni w wieku 19-26 lat. Panie od razu dostrzegły różnicę między maluchami. Panowie mieli z tym kłopot.
Dlaczego tak się dzieje? - Uroda maluchów to znak ich młodości, bezradności - wyjaśnia jeden z uczonych - uważamy, że niewielkie zmiany w wyglądzie dzieci pomagają matkom zdecydować, które z niemowląt najbardziej potrzebuje w danej chwili opieki. I dlatego panie są na nie bardziej wrażliwe.
Uroda dziecka ważniejsza dla pań
Pucułowate policzki, wielkie okrągłe oczy, lekko zadarty nos - te cechy najmłodszych bez trudu rozpoznają kobiety. A panowie mają z tym kłopot. Dla nich każde dziecko wygląda tak samo.
Reklama
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Reklama
Reklama
Powiązane
Reklama
Reklama
Komentarze