Dziennik Gazeta Prawana logo

Jedz orzeszki ziemne. Wtedy schudniesz

29 czerwca 2010, 08:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Miliony ludzi codziennie zastanawiają się, jak zgubić nadmiar kilogramów. Stosują najprzeróżniejsze diety, a nawet się głodzą. Tymczasem w wielu produktach znajduje się związek, który pomaga schudnąć. Do tej pory orzeszki ziemne były wrogiem walczących o linie. Teraz to się zmieni.

Substancją, która korzystnie wpływa na walkę z kilogramami jest resweratrol. Co to takiego? Organiczna substancja z grupy polifenoli. Można jąznaleźć w orzeszkach ziemnych, ale nie tylko. Zawierają ją również skórki winogron, morwy, jeżyny i czerwone wino - donosi "Rzeczpospolita".

Już od kilku lat wiadomo, że resweratrol korzystnie wpływa na niższy poziom cholesterolu. Naukowcy dowiedli też, że dobrze wpływa na układ krążenia, a nawet zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Teraz okazuje się, że resweratrol dodatkowo jeszcze hamuje łaknienie i tycie. Takie sąwyniki badań francuskich specjalistów z Centre National de la Recherche Scientifique. Opis swoich odkryć zamieścili oni w BioMed Central Physiology.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj