Palec wskazujący dłuższy od palca serdecznego może sugerować, że penis mężczyzny w zwisie jest mniejszych rozmiarów - wykazały badania koreańskich specjalistów opublikowane na łamach "Asian Journal of Andrology".

Reklama

Dr Tae Beom Kim z Uniwersytetu Gachon w Korei Południowej twierdzi, że przebadał wraz ze swym zespołem 144 mężczyzn którzy przebywali w szpitalu na oddziale urologicznym. Byli oni operowani, a pomiar ich palców oraz penisa przeprowadzono, gdy przed zabiegiem byli w znieczuleniu ogólnym.

Z tych pomiarów przeprowadzonych przez dwie oddzielne grupy badaczy wynika, że dłuższy palec serdeczny niż wskazujący świadczy o większym męskim przyrodzeniu w zwisie. A im większa jest różnica między tymi palcami, tym większe mogą być rozmiary członka.

Pismo zastrzega, że nie ma pewności czy ta zależność dotyczy wszystkich mężczyzn, czy też jedynie Azjatów. Poza tym nie każdy dłuższy penis w zwisie jest odpowiednio większych rozmiarów również we wzwodzie.

Większość mężczyzn ma krótszy palec wskazujący niż serdeczny. U kobiet na ogół są one jednakowej długości lub palec serdeczny jest krótszy od wskazującego. Dłuższy palec serdeczny częściej mają z kolei lesbijki.

Koreańscy badacze tłumaczą to tym, że mężczyźni z dłuższym palcem serdecznym byli wystawieni w okresie życia płodowego na działanie większej ilości testosteronu. Potwierdza to w komentarzu do badań dr Denise Brooks z McQuade of Skidmore College w Saratoga Springs. Jego zdaniem, pomiar palców można wykorzystać do oceny tego jaka ilość męskiego hormonu (wytwarzanego także w organizmie kobiet, ale w mniejszych ilościach) działała na daną osoba w okresie życia płodowego.

Z badań jakie wcześniej przeprowadzili badacze z uniwersytetu w Genewie wynika, że mężczyźni z dłuższym palcem serdecznym są bardziej płodni, mają bardziej symetryczną twarz i męską budowę ciała, a przez kobiety są oceniani jako bardziej atrakcyjni.

Mężczyźni, u których palec wskazujący jest dłuższy niż serdeczny, są za to mniej narażeni na raka prostaty, choć są bardziej podatni na choroby serca i zawały. Tak twierdzą brytyjscy naukowcy z Institute of Cancer Research.

Reklama

Jeszcze bardziej zaskakujące są obserwacje psychologów z Bath University. Uważają oni, że mężczyźni z dłuższym palcem serdecznym częściej osiągają sukces finansowy. Wiążą to z tym, że większy poziom testosteronu skłania do bardziej ryzykownych operacji finansowych.

Badacze z Uniwersytetu w Alberta ostrzegają jednak, że mężczyźni z krótszym palcem wskazującym wykazują również większą skłonność do agresywnych zachowań.