Zemsta jest słodka. Ale dla kogo najbardziej? Okazuje się, że znane z mściwości, a na pewno o nią oskarżane kobiety wcale nie są mistrzyniami w tej dziedzinie. Z badań wynika bowiem, że to mężczyźni najczęściej decydują się na odwet. A sposobów znają bez liku.
Spośród 715 kobiet i mężczyzn, których ankieterzy zapytali o skłonności do zemsty, aż 70 procent przyznało się, że zdarza im się mścić - podaje "Die Welt".
Ochota na odwet nachodzi 55 procent kobiet i połowę mężczyzn. Ale czymś innym jest myśleć o zemście, a czym innym mścić się. Gdy przychodzi co do czego, to 21 procent panów decyduje się na odpłacenie pięknym za nadobne. Wśród pań odsetek jest niższy - 18 procent.
Okazuje się też, że mścić się można różnymi metodami. Najpopularniejszym jest "robienie z ofiary durnia". Inne rozwiązania to np. poskarżyć się na winowajcę czy wywołać u niego zazdrość.
Dlaczego się mścimy? Wśród panów najczęstsze powody to konflikty w pracy. Panie mszczą się głównie na niewiernych partnerach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|