Gazeta zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo jednak, które ośrodki naukowe dołączą do badań klinicznych. W artykule czytamy, że lista jest ciągle otwarta, a jako pierwszy zgodę Agencji Badań Medycznych na przeprowadzenie doświadczeń uzyskał ośrodek lubelski pod przewodnictwem prof. Konrada Rejdaka, kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Reklama

Nawiązaliśmy współpracę z prestiżowym ośrodkiem - z warszawskim szpitalem MSWiA. Chcemy podjąć współpracę z innymi ośrodkami w kraju, podjęliśmy już wstępne rozmowy. Finalizujemy dokumentację badań, aby przeprowadzić jak najszybciej badanie kliniczne i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania - relacjonuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Konrad Rejdak.

Naukowcy - jak pisze gazeta - sprawdzą, czy amantadyna, lek znany od dziesięcioleci, jest też skuteczna w walce z COVID-19. Liczne świadectwa pacjentów, którzy przyjęli substancję, wskazują, że amantadyna może pomóc zakażonym - wskazuje czwartkowy "Nasz Dziennik".