Dziennik Gazeta Prawana logo

"Potwór z kosmosu" wystraszył nafciarzy

27 listopada 2008, 16:40
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Potwór z kosmosu" wystraszył nafciarzy
Inne
Podwodny potwór, przypominający kosmitę, pojawił się przy platformie wiertniczej. Nagrała go kamera w jednej z bezzałogowych łodzi podwodnych, które sprawdzały, czy platforma jest bezpieczna. Kilka dni temu firma naftowa opublikowała film ze spotkania z monstrum z głębin.

Początkowo pracownicy myśleli, że to kosmita, albo jakieś zwierzę całkowicie nieznane naukowcom. Dlatego zdjęcia z bezzałogowej łodzi podwodnej, która znalazła tajemniczego potwora przy platformie wiertniczej umieszczonej 320 kilometrów od wybrzeży Teksasu, krążyły przez rok między komputerami pracowników Shella. Każdy chciał zobaczyć, co znalazła łódź podwodna. A potem film wpadł w ręce naukowców.

Uspokoili oni pracowników firmy. To nie żaden podwodny kosmita, który planuje atak na platformę, a... niezwykła ośmiornica, Magnapinna. To siedmiometrowy zwierz, który ma niezwykle długie macki, zawieszone na czymś, co przypomina łokcie.

p

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj