Niebezpieczną naturę opuszczonego wieka toalety ujawnili lekarze ze Szpitala Leighton w Crewe. Jak wynika z ich badań, mali chłopcy zmagający się z podniesieniem opuszczonej klapy mogą doznać poważnych kontuzji, gdy ta niespodziewanie opadnie i przygniecie wrażliwe części męskiego ciała.

Reklama

W pracy opublikowanej w grudniowym numerze pisma "BJU International" lekarze z Anglii opisali cztery tego rodzaju przypadki. Poszkodowanymi byli chłopcy w wieku od 2 do 4 lat. Toaletowe wypadki były na tyle poważne, że malcy musieli spędzić noc w klinice.

Doktor Joe Philip zwraca uwagę, że wypadki te stają się coraz częstsze, ze względu na modę na drewniane albo ozdobne deski wykonane z pleksi lub innych ciężkich tworzyw sztucznych.

"Zbliżają się święta i wiele rodzin będzie odwiedzać wraz ze swymi pociechami domy krewnych i przyjaciół, a przy takich okazjach małe dzieci lubią pokazać, jak bardzo są dorosłe i jak dobrze radzą sobie samodzielnie w toalecie" - mówi doktor Philip portalowi LiveScience. "Dlatego jest niezwykle ważne, by rodzice wpierw skontrolowali nową łazienkę i pomagali swym dzieciom, gdy to konieczne" - dodaje.