Poniedziałkową "Kropkę nad i" zdominował temat marihuany i jej oddziaływania na psychikę, podjęty dziś przez dwa tygodniki, które opublikowały rozmowy z matką licealisty-samobójcy. Kobieta twierdzi, że na dramatyczną decyzję jej syna miała wpływ marihuana.

Reklama

Marihuana może uzależniać i doprowadzić do wyniszczenia organizmu i śmierci - stwierdził kategorycznie poseł PiS Bolesław Piecha.

Marihuana jest rośliną, a nie środkiem chemicznym. Ona ma wpływ na organizm, ale jej oddziaływanie uzależniające jest żadne - oponowała publicystka Kazimiera Szczuka, która stwierdziła, że jest za legalizacją marihuany.

Gdyby była prohibicja i ludzie kupowaliby alkohol nieznanego pochodzenia, to też doszłoby do tragedii - przekonywała.

Z kolei Piecha odparł, że to, iż alkohol i marihuana uzależniają, jest poza wszelkimi wątpliwościami. - Alkohol jest trucizną. Rozumiem tradycje związane z alkoholem, ale nie uważam, że jest on obojętny dla organizmu i uzależnienia - mówił poseł PiS. - Marihuana uzależnia i to, że ma ona wpływa na psychikę jest jasne jak słońce - dodał.

Wszystkie uzależniacze to silne depresanty, zarówno narkotyki, jak i alkohol. Euforia trwa chwilę, a potem przychodzi depresja - podkreślił poseł Bolesław Piecha, który jest również lekarzem.