Olejnik twierdzi m.in., że na prawicy trwa konkurs na kandydata na prezydenta.

Reklama

Moim kandydatem jest prof. Bogdan Chazan. To człowiek, który mógłby pomóc Kościołowi niszczonemu przez środowiska ateistyczne. Profesor Chazan według prymasa Polski "to nowy człowiek, wierny sumieniu wypalonemu ogniem Ewangelii". Jest ulubieńcem Radia Maryja, biskupów, całej prawicy, jest wynoszony na ołtarze jako człowiek, który złożył w ofierze swoje poglądy. Wybaczono mu pięćset zabitych dzieci, bo tak głośno walczył o tę jedną istotę bez mózgu - napisała dziennikarka w "Gazecie Wyborczej".

Tymczasem pomysł z wystawieniem w wyborach prezydenckich prof. Chazana całkiem serio spodobał się Tomaszowi Terlikowskiemu.

Prof. Chazan rzeczywiście pokazał, że potrafi być wierny swoim poglądom, że jest w stanie poświęcić dla nich karierę, że rozumie dlaczego aborcjonizm i eugenika jest niebezpieczna dla przyszłości ludzkości. Byłby to także drugi (po Lechu Wałęsie, który ma przynajmniej tę jedną zasługę, że zablokował liberalizację ustawy aborcyjnej przez komunistów) z polskich prezydentów, który rzeczywiście broniłby życia, a nie tylko powoływałby się na katolicyzm. To dawałoby nadzieję na to, że wreszcie nadejdzie moment, gdy w Polsce zabijanie niepełnosprawnych stałoby się nielegalne - przekonuje Terlikowski w portalu fronda.pl.

Jego zdaniem prof. Chazan jest sprawnym organizatorem i potrafi budować sprawnie działające instytucje. Terlikowski zauważa, że profesor może pochwalić się jeszcze jedną istotną cechą: Chronicznie nie znosi lewicy i wszystkiego, co komunistyczne. Jednym słowem idealny kandydat na prezydenta...

Jest tylko jeden problem.

Reklama

Niestety obawiam się, że nie ma w Polsce partii, która byłaby na tyle konserwatywno-chrześcijańska, żeby wystawić jego kandydaturę. A szkoda, bo to by byłby bardzo dobry wybór dla realnie wierzących katolików - kończy Terlikowski.

CZYTAJ TAKŻE: Profesor Bogdan Chazan: Przeprowadziłem w sumie około 500 aborcji>>>

ZOBACZ TEŻ: Wraca sprawa prof. Chazana. Pacjentka, której odmówił aborcji chce 1 mln zł odszkodowania>>>